9 learners taking this course
Gyakorlatorientált képzésünkön pontos és részletes képet kapsz az emberi test felépítéséről, szerveink működéséről, a különféle betegségek kialakulásának okairól és mechanizmusáról.
Az Egészségügyi alapismeretek modult azoknak ajánljuk, akik szeretnének természetgyógyász végzettséget szerezni, de nem rendelkeznek egészségügyi végzettséggel, illetve mindazoknak, akik masszőrként, jógaoktatóként, segítőként dolgoznak, és munkájukban mindennapi szinten szükséges az emberi test felépítésének és működésének az ismerete.
A vizsgára bocsátás feltétele: érettségi + a modul elvégzése (tanfolyami igazolás)
Az Egészségügyi alapismeretek modul az általános egészségügyi ismereteket, anatómiát, élettant, kórtant, elsősegélynyújtási alapismereteket tartalmazza.
A képzés felkészíti a résztvevőket az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (jelenlegi nevén: OKFŐ) által szervezett írásbeli vizsgára, valamint a hétköznapi gyakorlatban jól hasznosítható ismeretek nyújt.
Vizsgadíj: 24.500 Ft (2021. évben), amelyet az OKFŐ részére kell befizetni a vizsgára történő jelentkezéskor.
A tanfolyam díja: 65 000 Ft , amely részletekben is fizethető! (+ vizsgadíj – 24 500 Ft – amit a vizsgára jelentkezéskor kell befizetni)
előleg:
|
10 000 Ft | /tanfolyamra jelentkezéskor/ | |
1. részlet:
|
28 000 Ft | /2021. október 4-ig/ | |
2. részlet:
|
27 000 Ft | /2021. november 22-ig/ |
Oktató: dr. Égi Eszter belgyógyász szakorvos
Tankönyv: Egészségügyi alapismeretek – Tananyag a természetgyógyászati képzéshez /főszerkesztő: Demeter Józsefné/
A tanfolyam tematikája és bővebb részletek az alábbi weboldalon olvasható:
metamorfsziget/egészségügyi modul
Leckék
01. lecke – Általános anatómiai és kórtani ismeretek
02. lecke – A mozgás szervrendszere
A test mozgásában, hely- és helyzetváltoztatásában résztvevő szerveket együttesen mozgásrendszernek nevezzük. A mozgásrendszer aktív és passzív részből áll. A csontok és az izületek a mozgás szervrendszerének passzív részét, a vázizmok…
03. lecke – A keringés szervrendszere, a vér és a vérképző szervek
A szervezet szöveteit és minden szervét vérerek hálózata szövi át. Az erekben folyó vér biztosítja a sejtek tápanyaggal és oxigénnel való ellátását, illetve a bomlástermékek és a szén-dioxid elszállítását. A…
04. lecke – A légzőrendszer anatómiája és élettana
A légzés szervrendszerének feladata a szervezet anyagcsere-folyamataihoz az oxigén biztosítása és a szén-dioxid leadása. A lecke során, az oktatóvideók segítségével megismerkedünk a légzőrendszer felépítésével, élettanával és kóros működésével. Emellett folytatjuk…
05. lecke – Az emésztés szervrendszere és kórtana
Az emésztőrendszer feladata a tápanyagok felvétele, építőkövekre való bontása, majd azok felszívása és az emészthetetlen salakanyagok eltávolítása. Ebben a leckében megismerkedünk az emésztőrendszer részeivel, élettanával és kórtanával, klinikumával. Emellett folytatjuk…
06. lecke – A kiválasztás szervrendszere és kórélettana
A vizeletkiválasztó- és elvezető rendszer feladata az anyagcsere során keletkezett salakanyagok egy részének eltávolítása. Emellett folytatjuk a vizsga alapjául szolgáló tesztkönyv kérdéseinek feldolgozását az 5. fejezettel (az emésztőrendszer), amely a…
07. lecke – A szaporodás szervrendszere és kórtana
A szaporodás szervrendszerének feladata a fajfenntartás biztosítása. A nemi szervek a szaporodás szervei. Működésük lényege az ivarsejtek termelése, egyesülésük lehetőségének megteremtése, a nőknél a magzat fejlődésének biztosítása. Ebben a leckében…
08. lecke – A neuroendokrin rendszer anatómiája és élettana
A neuroendokrin rendszer az idegrendszerrel szoros kapcsolatban álló belső elválasztású mirigyek rendszere. A belső elválasztású mirigyek biztosítják a szervezet hormonális egyensúlyát. A visszajelzési folyamat (feedback) a hypothalamus és a hipofízis…
09. lecke – Az idegrendszer anatómiája, élettana és kórtana
Az idegrendszer feladata a szervrendszerek működésének irányítása, megfelelő összehangolása, a környezethez való alkalmazkodás biztosítása. E működés során az idegrendszer a belső és a külső környezetből folyamatosan információkat – ingereket –…
10. lecke – Az érzékszervek anatómiája, élettana és kórtana és az emlő
Az érzékszervek ingerfelvevő készülékek. Segítségükkel történik a környezet meghatározott ingereinek felvétele, ingerületté alakítása és továbbítása a központi idegrendszerbe. Az ingerületeket az idegrostok továbbítják a központi idegrendszerhez. Az érzékszervek lehetővé teszik…
11. lecke – Elsősegélynyújtási alapismeretek
Sok szeretettel köszöntelek a természetgyógyász képzés egészségügyi moduljának utolsó leckéjében, amelynek ismertetése előtt néhány szóban szeretném összefoglalni a vizsgára jelentkezés menetét. A természetgyógyász képzés alapmodul és szakvizsgáit Magyarországon kizárólagosan az…