2 learners taking this course
A Természetgyógyászati alapismeretek modul az általános természetgyógyászati ismereteket, a tradicionális keleti gyógyító rendszerek ismereteit tartalmazza. Bemutatja a természetgyógyászat alapvető módszereit, ismertetőt ad a természetgyógyászatban használt állapotfelmérő lehetőségekről és az újabbkori természetgyógyászati rendszerekről, valamint alapvető ismereteket ad a tíz választható természetgyógyászati szakról is. (Részletes tematika lent olvasható.)
A távoktatásos tanfolyam 14 tananyagot (leckét) tartalmaz. Minden tananyagban több oktatóvideó és letölthető pdf formátumú segédanyagok segítik az előírt témakörök elsajátítását.
A képzés felkészíti a résztvevőket az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK volt ETI) által szervezett írásbeli vizsgára, valamint a hétköznapi gyakorlatban jól hasznosítható ismeretek nyújt.
A tanfolyam díja: 75 000 Ft , amely részletekben is fizethető! (+ vizsgadíj – 24 500 Ft – amit a vizsgára jelentkezéskor kell befizetni)
előleg:
|
10 000 Ft | /tanfolyamra jelentkezéskor/ | |
1. részlet:
|
35 000 Ft | /2021. február 22-ig/ | |
2. részlet:
|
30 000 Ft | /2021. április 30-ig/ |
Vizsgadíj: 24.500 Ft (2020. évben), amelyet az ÁEEK részére kell befizetni a vizsgára történő jelentkezéskor.
A Természetgyógyászati alapismeretek modul időtartama: 2021. február 22-től 2021. május 31-ig – összesen: 14 lecke
Az első lecke elérhető 2021. február 22-től.
Leckék
01. lecke – Hogyan lehetsz természetgyógyász? (A természetgyógyász képzés bemutatása, a természetgyógyásszá válás menetének részletes ismertetése)
02. lecke – Bevezetés a bioenergetika világába
“Az energetika tana a természetgyógyászatnak az a része, amely talán a legtöbb kritikát váltotta és váltja ki . Olyan tényező, amelyet evidenciaként tart számon a klasszikus hagyomány, megjelenik a terapeuták,…
03. lecke – A kineziológiai rendszerek elméleti és gyakorlati alapismerete
A természetgyógyász kineziológia olyan rendszerspecifikus szakterület, amely saját fogalom-, eljárás- és szabályozási rendszerrel működik, és speciális módszereket és eljárásokat alkalmaz (izomtesztelés, mint biofeedback). Segít az egészség megőrzésében, gyógyításában, az öngyógyítás…
04. lecke – Bevezetés a talpreflexológia világába
A tankönyv 5.4. Mikrorendszerek fejezetében található a talpreflexológia rövid bemutatása. Tekintettel arra, hogy a tíz választható szakmodul egyike a talpreflexológia, szeretnénk kicsit bővebben bemutatni ezt a módszert. Természetesen távoktatás formájában…
05. lecke – Elemterápiák a természetgyógyászatban, avagy a természetes elemek gyógyászati alkalmazásának fizikai és élettani hatásai
Az elemekről való ismeretek ősidőktől fogva részei a hétköznapi ember és a körülötte lévő látható és láthatatlan világ közötti kapcsolatnak. A természetgyógyászatban ezért nemcsak a konkrét, kézzelfogható elemekről pl. tűzről,…
06. lecke – „Ép testben, ép lélek” . Méregtelenítés a gyakorlatban, avagy a méregtelenítő, salaktalanító eljárások ismertetése
A méregtelenítés alapvető, részben ösztönös, egészségfenntartó, megújító, gyógyító módszer, amelyet az állatvilágban és már az ősembernél is felfedezhetünk – olvasható a tankönyv, a méregtelenítő eljárások a természetgyógyászatban fejezet elején. Ebben…
07. lecke – A Hagyományos Kínai Orvoslás (HKO) bemutatása
A hagyományos kínai orvoslás (HKO) a világ egyik legrégebbi (legalább háromezer éves) és leginkább rendszerbe foglalt, jól megalapozott orvoslása. Az ókori kínai civilizációban a csillagászat, a matematika, a földművelés és…
08. lecke – A természetgyógyászati eljárások során használható állapotfelmérő módszerek és műszeres vizsgálatok
“A pácienssel foglalkozó valamennyi egészségügyi szakember (ápoló, gyógytornász, fizioterápiás szakember, pszichológus), így a természetgyógyász is készít egyfajta diagnózist, állapotfelmérést, de ezeket nem lehet összetéveszteni az orvos által készített diagnózissal. A…
09. lecke – Fitoterápia, vagyis a gyógynövényekkel, illetve gyógynövénykészítményekkel történő természetgyógyászati kezelés elmélete és gyakorlata
A fitoterápia, a gyógynövényekkel való gyógyítás szerves részét képezi a természetgyógyászati tevékenységnek. Így nem meglepő, hogy a természetgyógyászati alapismereteket bemutató tanfolyamban is szerepel ez a témakör. Az alábbiakban hét videóban…
10. lecke – A fülakupunktúrás addiktológia bemutatása, azaz a fülkagyló tűszúrásos kezelése, szenvedélybetegek leszoktatása, méregtelenítés és feszültségoldás céljából
Bár a fül akupunktúrás kezelését már a hagyományos kínai orvoslásban is alkalmazták, a modern fülakupunktúra kifejlesztése Nogie nevéhez fűződik. A fülön mint mikrorendszeren megjelenő vetület egy embrió képét mutatja, amint…
11. lecke – Bach-virágterápia, a lélek betegségeinek szelíd gyógymódja virág esszenciákkal
A Bach-virágterápia méltatlanul kevés helyet kapott a tankönyvben, ezért is gondoltuk azt, amikor a tanfolyamunk tematikáját összeállítottuk, hogy nagyobb teret adunk dr. Edward Bach könnyen alkalmazható módszerének. Ebben a leckében…
12. lecke – Bevezetés az Alternatív mozgás- és masszázsterápia elméletébe
Mozgás- és masszázsterápiákat a természetgyógyászatot szabályozó 1997-es rendelet szerint a következő szakterületek tartalmaznak: alternatív mozgás- és masszázsterápia reflexológia akupresszúra manuális medicina alternatív fizioterápia. Mivel a tíz választható szakképzés egyike…
13. lecke – Mentálhigiéné a gyakorlatban, avagy az ember holisztikus értelmezése, illetve a lélek egészségvédelme
A mentálhigiéné szorosan nem tartozik a természetgyógyászképzés ÁEEK által elvárt követelményrendszerébe, azonban hasonlóan a legtöbb természetgyógyász képzéssel foglalkozó intézményhez, mi is azt a nézetet valljuk, hogy a hatékony természetgyógyászati segítségnyújtás…
14. lecke – Homeopátia – mint alternatív gyógyászati lehetőség – a természet ősi erejének bevonása a gyógyulási folyamatba
A homeopátia egy úgynevezett alternatív gyógymód, amit Samuel Hahnemann dolgozott ki 1796-tól kezdődően. A gyógymód Hahnemann azon az elméletén alapul, hogy a „hasonló a hasonlót gyógyítja”, miszerint az az anyag, amely a betegség egyes…
15. lecke – Természetgyógyászati klinikum
A természetgyógyászati klinikum témakör célja a leendő természetgyógyászok szemléletének formálása. Szempontokat ad ahhoz, hogy az alapelvek milyen módon ültethetők át a gyakorlatba – olvasható a tankönyv 375. oldalán. Az alábbi…